POZNAJ NOWE
CENTRUM KATOWIC

Niecodzienny pomysł na fasadę Galerii Katowickiej

Nie tylko estetyka, ale także okazje typu „Dzień Flagi RP” czy „Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu” będą wpływały na kolor podświetlenia fasady Galerii Katowickiej. Jednym z pomysłów jest także dostosowanie barwy do… typu pogody, przewidywanej na następny dzień.

 

 

W środę późnym wieczorem (tj. 4 września) odbyły się kolejne testy systemu oświetlenia fasady Galerii Katowickiej. Inżynierowie Generalnego Wykonawcy robót budowlanych sprawdzali poprawność funkcjonowania całej instalacji, natomiast projektanci analizowali estetykę różnych zestawów kolorystycznych.  

 

- Wcześniejsze testy prowadzone były na małym fragmencie, co znacząco utrudniało rzetelną ocenę uzyskiwanego efektu. Tym razem udało nam się oświetlić całą fasadę od strony placu Szewczyka – mówi  Agnieszka Jurkiewicz Marketing & PR Manager Galerii Katowickiej. –  O kolorze fasady nie tylko będą decydować względy estetyczne, ale także społeczne. Stąd w „Dzień Flagi RP” fasada przyjmie barwę biało-czerwoną, a np. w „Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu” niebieską – dodaje.

 

Jednym z ciekawszych pomysłów jest także dostosowanie barwy lamp oświetlających fasadę do typu pogody przewidywanego na kolejny dzień.

 

- Nowy dworzec z efektownymi kielichami i neonem KATOWICE oraz przebudowany plac Szewczyka, choćby z racji funkcji i lokalizacji powoli stają się ważnymi przestrzeniami miasta. Dla podróżnych spoza Katowic, ta przestrzeń także buduje pierwsze wrażenie miasta. Dlatego szukamy sposobu, aby oświetlenie fasady stało się kolejną, choćby niewielką, atrakcją wyróżniającą Katowice – mówi Agnieszka Jurkiewicz.

 

Pomysł zakłada, że w wieczór poprzedzający dzień, w którym będzie ciepła i słoneczna pogoda fasada będzie świeciła się w kolorze żółtym, a gdy przewidywana będzie niska temperatura i opady – w kolorze ciemnoniebieskim.

 

Galeria Katowicka otwarta zostanie 18 września br. o godz. 10. Dzień wcześniej uroczyście zakończony zostanie proces inwestycyjny.  

 

Galeria Katowicka jest częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjno-Handlowo-Biurowego w Katowicach, którego inwestorami są NEINVER Polska, Meyer Bergman i Polskie Koleje Państwowe S.A. Generalnym Wykonawcą robót budowlanych jest firma STRABAG, a wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej jest Cushman & Wakefield.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.


Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.


Nie pokazuj więcej tego powiadomienia.