POZNAJ NOWE
CENTRUM KATOWIC

Wydarzenia

Festiwal i konkurs "Herodów" rozstrzygnięty
 
Ponad 500 dzieci wzięło udział w tegorocznej - wspieranej po raz pierwszy przez Centrum KTW - XIV edycji Festiwalu i Konkursu Widowisk Kolędniczych im. J. Dormana pt. „Herody”. Zaprezentowano 19 przedstawień przygotowanych przez dzieci i młodzież, nawiązujących do tradycji przedstawień bożonarodzeniowych. W konkursie przyznano 14 nagród, które wręczono w dniu 27 stycznia, podczas uroczystego finału zorganizowanego w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
 

 
Światełko do nieba dla WOŚP
 
Centrum KTW po raz pierwszy zaangażowało się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Plac Szewczyka rozświetliły kolorowe lampiony wypuszczane z dźwigów, a w przerwie koncertu zlicytowano ufundowaną przez Centrum KTW wycieczkę po placu budowy Nowego Centrum Katowic. Zdjęcia z akcji wypuszczania lampionów możesz obejrzeć Tutaj.
 

 
Discover Katowice
 
To dyskusja artystów dokumentalnych na temat stereotypowego wizerunku Górnego Śląska oraz stworzenie fotograficznego obrazu współczesnych Katowic. Zdjęcia z inicjatywy można już obejrzeć Tutaj.
 

 
Okna na budowę
 
To panoramiczne otwory wycięte w płocie okalającym budowę, aby zainteresowani i ciekawi postępu prac mogli swobodnie „podglądać budowę”. Otwory będą znajdują się na trzech wysokościach, dostosowanych do wzrostu osoby dorosłej i dziecka, oraz osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Zobacz jak inni podglądali budowę Tutaj.
 

 
Przyłóż rękę do budowy nowego centrum Katowic
 
Ponad tysiąc mieszkańców Katowic zeskanowało swoją dłoń, przyłączając się symbolicznie do budowy nowego centrum miasta. Wszystkie odciski, zabezpieczone na dysku zewnętrznym, zostały wmurowane w fundamenty powstającego na placu Szewczyka centrum komunikacyjno – handlowo – biurowego. Fotorelacja z wydarzenia Tutaj.
 

 
Graffiti na płocie przebudowy dworca
 
Aktywizacja śląskich writerów, którzy od strony ulicy 3-go Maja stworzyli ciekawą interpretację zachodzących w centrum miasta zmian. Impreza zainaugurowała projekt Centrum KTW Pomalowany płot można zobaczyć Tutaj.
 

 
Katowickie neony
 
Słynne neony, stanowią nieodłączną część przestrzeni miejskiej Katowic. W latach 60-tych rozświetlały katowickie ulice, stanowiąc unikalny element śląskiej architektury. Jednak na przestrzeni dziesięcioleci, przez brak odpowiedniej konserwacji, zaniedbane, straciły swój dawny blask. W 2010 roku ruszyła inicjatywa rewitalizacji neonów, współorganizowana m.in. przez Stowarzyszenie Moje Miasto oraz inwestorów przebudowy katowickiego dworca kolejowego. Zrewitalizowane zostaną neony z terenu starego dworca kolejowego. Słynny neon „KATOWICE” powróci na teren nowego obiektu po zakończeniu inwestycji. Odrestaurowane i przekazane do pierwszego w Polsce muzeum neonów zostaną także konstrukcje napisu „RESTAURACJA”.
 

 
Film „Stacja Katowice”
 
Film został wyprodukowany przez Telewizję Polską Oddział Katowice przy współpracy z inwestorami, firmą NEINVER oraz PKP S.A. Obraz jest opowieścią o przemianach, jakim uległ katowicki dworzec kolejowy na przestrzeni ostatnich 40 lat, a także o tym, jak zmieni się pl. Szewczyka w najbliższej przyszłości. Piętnastominutowy dokument z elementami fabularnymi zawiera nagrania z archiwalnych zasobów TVP, związane z wielkimi wydarzeniami, które rozegrały się na terenie dworca, takimi jak np. przyjazd do Katowic Jurija Gagarina.
 

 
Film Techniczny „Jak powstaje nowe centrum Katowic”
 
W ramach Centrum KTW powstał film poświęcony budowlanym aspektom przebudowy dworca w Katowicach oraz powstania zintegrowanego z nim kompleksu handlowo – biurowego. Produkcja ta jest skierowana do osób związanych z branżą nieruchomości, studentów kierunków budowlanych i architektonicznych, oraz do wszystkich, którzy lepiej chcieliby poznać procesy zachodzące na terenie jednej z największych tego typu inwestycji w kraju.
Film można obejrzeć Tutaj.
 

 
Zostań partnerem Centrum KTW.
 
Przemysław Skory
neinver@publicrelations.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.


Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.


Nie pokazuj więcej tego powiadomienia.