POZNAJ NOWE
CENTRUM KATOWIC

Inwestorzy

NEINVER
 

NEINVER jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. NEINVER posiada doświadczenie w najważniejszych sektorach branży nieruchomości, obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii.

 

Pod marką FACTORY, NEINVER wprowadził koncepcję centrum outlet do Hiszpanii i Polski i od lat pozostaje liderem na tych rynkach. Firma jest także drugim co do wielkości operatorem centrów outlet  w Europie. W 2009 roku NEINVER skonsolidował swoje centra outlet w Portugalii, Niemczech i Włoszech, wprowadzając nową markę „The Style Outlets”. 

 

NEINVER zarządza „IRUS European Retail Property Fund”, który jest jednym z największych prywatnych paneuropejskich funduszy na rynku nieruchomości.

 

W Polsce NEINVER obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas 178 200 mkw. powierzchni handlowej, a w portfolio nowopowstających obiektów w Polsce znajduje się ponad 200 000 mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej. W 2002 NEINVER uruchomił pierwsze w kraju centrum outlet FACTORY Warszawa Ursus. W 2007 powstała Galerii Malta - największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce - za realizację której firma otrzymała tytuł „Budowa Roku”. W 2008 NEINVER zrealizował autorską koncepcję FUTURA Park, łączącą centrum outlet z tradycyjnym parkiem handlowym we Wrocławiu. Otwierając w 2011 roku FUTURA Park Kraków, NEINVER pioniersko połączył oba koncepty sprzedażowe pod jednym dachem. Krakowski FUTURA Park to pierwszy w Polsce istniejący kompleks handlowy z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym najwyższe standardy ekologiczne budynku.

 

W 2013 roku NEINVER oddał do użytku drugie w stolicy, a jednocześnie największe na Mazowszu centrum wyprzedażowe - FACTORY Warszawa Annopol, które już na etapie projektu uzyskało certyfikat BREEAM.

 

Od 2009 roku NEINVER realizuje największy z dotychczasowych projektów – rewitalizację centrum Katowic. W ramach inwestycji w 2012 roku oddany został do użytku nowy dworzec kolejowy, a w 2013 roku podziemny terminal autobusowy. Kolejnym etapem inwestycji będzie otwarcie Galerii Katowickiej.

 


 

Polskie Koleje Państwowe S.A.
 

Polskie Koleje Państwowe S.A. są właścicielem około 2 600 dworców kolejowych w Polsce oraz zarządcą przyległych do nich nieruchomości. Do roku 2012 PKP S.A. planowało przebudowę i modernizację 77 dworców kolejowych, zarówno w dużych miastach jak i mniejszych miejscowościach. Środki na ten cel pochodzą z budżetu państwa, Unii Europejskiej, budżetu PKP S.A. i prywatnych inwestorów. Prace budowlane w większości miast dobiegły już końca lub są mocno zaawansowane.


PKP S.A. dąży do tego, aby zmodernizowane i powstające nowe dworce spełniały europejskie standardy, oczekiwane przez podróżnych, były bezpieczne i przyjazne pasażerom. Polskie dworce mają być nie tylko strefą podróży, lecz także miejscem spotkań i przyjemnego spędzania czasu. PKP S.A. chce, aby współczesne dworce kolejowe były nowoczesnymi węzłami komunikacyjnymi, wzbogaconymi o dodatkowe usługi komercyjne, biurowe, hotelowe i restauracyjne.

 


 

Meyer Bergman
 

Meyer Bergman jest prywatną firmą zajmującą się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi w sektorze handlowo-usługowym. Firma z siedzibą w Londynie realizuje specyficzne dla sektora nieruchomości strategie inwestycyjne, obejmujące zakup niewykorzystanych nieruchomości, poprawę zarządzania i przywracanie ich na rynek.

 

Obecne firma skupia swoje działania na nabywaniu nieruchomości o niskim ryzyku inwestycyjnym, znajdujących się w atrakcyjnych europejskich lokalizacjach - w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Skandynawii, a także w Polsce i Czechach. Wartość transakcji dokonywanych przez Meyer Bergman waha się między 30 a 300 mln euro.

 

Firma Meyer Bergman została założona w 2004 r. przez jej obecnego dyrektora zarządzającego Markusa Meijera. Powstała dzięki wyodrębnieniu głównego obszaru inwestycyjnego spółki MAB Group, założonej w Holandii w 1970 r. przez Tona Meijera i. Początkowo Grupa zajmowała się nieruchomościami komercyjnymi w Holandii, a następnie rozszerzyła działalność na pięć kolejnych krajów Europy.

 

Do 2004 r. MAB Group zatrudniała już 170 profesjonalistów w całej Europie i posiadała ponad 3 mln mkw. powierzchni o łącznej wartości ponad 7,5 mld euro. Później spółka sprzedała swoje aktywa na rzecz ABN AMRO Bouwfonds wraz z nazwą grupy oraz swoimi holenderskimi, francuskimi i niemieckimi oddziałami. Meyer Bergman powstał aby zarządzać pozostałymi obszarami działalności spółki związanymi z inwestycjami i zarządzaniem.Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.


Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.


Nie pokazuj więcej tego powiadomienia.