POZNAJ NOWE
CENTRUM KATOWIC

Partnerzy

SUD Architectes
 
- pracownia architektoniczna, która przygotowała projekt przebudowy dworca kolejowego w Katowicach we współpracy z NEINVER Polska. SUD Architectes stanowi część konsorcjum SUD GROUPE.
To renomowane francuskie biuro architektoniczne z siedzibą w Lyonie, utworzone w latach 80-tych. W Polsce SUD otworzyło filię w 1997 roku. Firma zatrudnia około 120 architektów, inżynierów oraz urbanistów podzielonych na specjalizacje. SUD poszukuje najlepszych rozwiązań, jakie można zastosować między budynkami, a ich otoczeniem, projektując różnorodne obiekty: mieszkaniowe, użyteczności publicznej, handlowo-usługowo-rozrywkowe oraz biura. W Polsce firma zrealizowała m.in. wielokrotnie nagradzany projekt łódzkiego centrum Manufaktura, które zostało oddane do użytku w 2006 roku.


 
medusa group
 
- pracownia architektoniczna z Bytomia, współpracująca bezpośrednio z SUD Architectes, odpowiedzialna za projekt wnętrz Galerii Katowickiej. Pracownia realizuje projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym. Projektanci medusa group są laureatami wielu nagród krajowych i zagranicznych, m.in. 3 wyróżnień w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego 2009/2010, I miejsca w konkursie Leonardo Competition za Bolko Loft, nominowany także do nagrody miesa van der rohe 2004. Potencjał ludzki w medusa group stanowi zespół architektów, inżynierów i grafików. Biuro zatrudnia 23 osoby i mieści się w pofabrycznym budynku zaadoptowanym na potrzeby pracowni.


 
Cushman & Wakefield
 
- odpowiada za wynajem powierzchni biurowych i handlowych powstającego kompleksu. Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości. Firma powstała w 1917 roku, zatrudnia ponad 15 000 pracowników w 227 biurach w 59 krajach. Cushman & Wakefield oferuje pełne usługi w sektorze nieruchomości w czterech głównych obszarach: usługi w zakresie przeprowadzania transakcji, rynki kapitałowe, rozwiązania dla klienta oraz usługi doradcze. Warszawskie biuro Cushman & Wakefield powstało w 1991 roku. Obecnie zatrudnia ponad 140 osób.


 
STRABAG
 
- generalny wykonawca projektu. STRABAG działa w Polsce od 1985 roku. Skupia swą działalność na budownictwie ogólnym, inżynieryjnym i ochrony środowiska oraz budownictwie infrastruktury. W ramach budownictwa ogólnego i inżynieryjnego specjalizuje się w realizacji budynków biurowych, obiektów użyteczności publicznej, centrów handlowych, hal magazynowych, obiektów przemysłowych, mostów, wiaduktów i innych obiektów inżynieryjnych. W 2005 i 2009 roku STRABAG został uznany za „Najlepszą Firmę Budowlaną Roku” w Europie Środkowo-Wschodniej. STRABAG SE obecnie zatrudnia ponad 7 000 osób w Polsce. Obroty firmy wyniosły 5,4 mld PLN w 2010 roku.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.


Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.


Nie pokazuj więcej tego powiadomienia.