POZNAJ NOWE
CENTRUM KATOWIC

Przebudowa dworca w Katowicach

Przebudowa dworca kolejowego w Katowicach to wyjątkowy projekt. Wyróżnia go skala, lokalizacja, różnorodność funkcji jakie ma spełniać powstający kompleks oraz ciekawa koncepcja łącząca najnowocześniejsze trendy z oryginalną architekturą z lat 70-tych. Otwarty 29 października 2012 roku nowy dworzec kolejowy to obiekt przyjazny, funkcjonalny i spełniający najwyższe międzynarodowe standardy. Połączona z nim galeria handlowo-usługowa będzie odznaczać się harmonijną architekturą, płynnie wpisując się w efektowną bryłę budynku dworca. W podziemnej części kompleksu powstała nowa ulica Dworcowa, oraz przelotowy terminal autobusowy, na którym od lutego 2013 r. pasażerowie korzystają z 10 przystanków komunikacji miejskiej.

Projekt obejmuje także przebudowę placu Wilhelma Szewczyka, na którym pojawi się tzw. mała architektura, zaś otaczające plac restauracje i kawiarnie ożywią miejską przestrzeń. Dzięki temu nowy plac Szewczyka stanie się tętniącą życiem przestrzenią publiczną, która posłuży jako miejsce spotkań, wypoczynku i rozrywki.

Zarówno dla firmy NEINVER jak i PKP S.A. to największa inwestycja realizowana w tej części Europy. Projekt przebudowy katowickiego dworca został opracowany wspólnie z firmą SUD Architectes. To francuskie renomowane biuro architektoniczne, które realizuje podobne obiekty na terenie Francji, Polski, Ukrainy, Rosji, Meksyku i Afryki Północnej. Ostatnie prestiżowe osiągniecie w Polsce to projekt Manufaktury w Łodzi - rewitalizacji XIX-wiecznej fabryki Poznańskiego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.


Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.


Nie pokazuj więcej tego powiadomienia.