POZNAJ NOWE
CENTRUM KATOWIC

Galeria Katowicka

Dołącz do takich marek jak: 
Wynajem powierzchni
 
Wyłącznym agentem przy komercjalizacji Galerii Katowickiej jest firma Cushman & Wakefield, światowy doradca w dziedzinie nieruchomości.

Kontakt:

Anna Hofman
anna.hofman@eur.cushwake.com
Tel: +48 22 820 20 20, tel kom: +48 601 334 628

 

Tomasz Lipiński
tomasz.lipinski@eur.cushwake.com
Tel: +48 22 820 20 20, tel kom: +48 722 202 142

 


 
Informacje ogólne
 
Powstająca przy placu Wilhelma Szewczyka Galeria Katowicka będzie ściśle zintegrowana z odnowionym budynkiem dworca kolejowego. W nowym kompleksie powierzchnia przeznaczona na handel i usługi zajmie ponad 53 000 mkw., na których łącznie powstanie około 250 punktów usługowo-handlowych. Podziemna część pomieści parking na 1200 samochodów.

Koncepcja architektoniczna kompleksu nawiązuje do awangardowych tradycji Katowic. Projekt zakłada wykorzystanie brutalistycznej konstrukcji budynku dworca kolejowego i harmonijne połączenie go z futurystyczną bryłą centrum handlowo-usługowego. Łagodne krzywizny elewacji nawiązują do licznych w Katowicach budynków narożnych. Inwestycja nawiązuje do przedwojennego planu centrum miasta. Trzy aleje w układzie trójkąta, wokół których będzie zorganizowane centrum handlowo-biurowe, odtworzą pierzeję, jaką tworzyły stojące tu w przeszłości kamienice.

W Galerii Katowickiej, zlokalizowanej przy dworcu autobusowym i parkingu, znajdzie się m.in. supermarket oraz sklep z artykułami RTV i AGD oraz sklepy z odzieżą i obuwiem najpopularniejszych polskich i zagranicznych marek, akcesoriami, biżuterią, wyposażeniem wnętrz oraz kosmetykami. Od strony pl. Szewczyka powstaną kawiarnie i restauracje z letnimi ogródkami. Dzięki temu nowy plac Szewczyka stanie się przyjazną i tętniącą życiem przestrzenią publiczną, która wraz z elementami małej architektury posłuży jako miejsce wypoczynku i rozrywki.
 

 
W liczbach
 
Powierzchnia: 53 000 mkw.
Kubatura: 711 800 m3
Wysokość: 25,98 m
Liczba kondygnacji handlowych: 4
Liczba wejść: 9
Liczba wind osobowych: 12
Liczba klatek ewakuacyjnych: 10
Łączna długość wszystkich fasad centrum: 694,5 m
Łączna powierzchnia witryn sklepowych: 9890 m kw.
Maksymalna wysokość witryn sklepowych: 9 m
Łączna długość schodów ruchomych: 47695 cm
Liczba sklepów i punktów usługowych: 250.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.


Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.


Nie pokazuj więcej tego powiadomienia.